Posilovny mohou být už v první vlně EET!

Ano, i posilovny mohou být povinny evidovat své tržby elektronicky (EET - elektronická evidence tržeb) v první vlně, tedy od 1. 12. 2016! Jak je to možné? A týká se to i Vás?

Ambio - pokladní systém

Setkáváme se s ním stále častěji - vyskakovací okénko v pravém dolním rohu obrazovky. Láká nás, někdy aktivně, někdy jen svou přítomností, abychom navázali kontakt s obchodníkem, provozovatelem, operátorem. Zkrátka s kýmkoliv, kdo se skrývá na druhé straně.

Týká se EET i Vás už od prosince?

V případě, že ve své posilovně nabízíte zákazníkům nápoje nebo potraviny, které mohou konzumovat ihned, je zde reálné nebezpečí, že se první vlna týká i Vás. Jak poznáte, že spadáte pod stravování a pohostinství? Záleží, zda zboží zákazníci mají možnost konzumovat přímo v provozovně. Hodnotí se to dle toho, zda jsou pro to vytvořeny podmínky:

  • máte místo k sezení určené ke konzumaci (židličky na baru)
  • v provozovně jsou toalety pro členy
  • potraviny neprodávány v baleních určených k odnesení
  • vaříte kávu do hrníčku
  • prodáváte ovoce
  • mícháte shaky, iontové a proteinové nápoje
Jestliže jsou některé z těchto podmínek splněny, bude na Váš podnik s vysokou pravděpodobností nahlíženo jako na pohostinskou činnost.

Limit pro tržby je 175.000 Kč

Stále je tu šance, že se Vás netýká první vlna, a to v případě, kdy tržby z prodeje nápojů a ovoce nepřekročí 175.000 Kč za rok a současně 49 % tržeb. Jestliže překročíte tuto hranici, není z EET od 1. prosince úniku.

EET pro fitness

 

Stále si nejste jisti nebo máte dotazy? Obraťte se na nás a my Vám rádi pomůžeme.

Líbí se Vám článek? Sdílejte jej kamarádům.


Vložit komentář

Vyplňte Vaše jméno
Vložte platný e-mail
Vložte Váš komentář